آلوورا گیاهی جهت افزایش مقاومت بدن در فصل سرما

Written by Habibi. Posted in صنایع غذایی

Tagged: , , ,

aloe vera (www.Livestock.ir)

Published on خرداد ۱۲, ۱۳۹۱ with No Comments

گیاه آلوورا برای افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری‌ها موثر است. دکتر مسعود مسنن مظفری افزود: با اشاره به اینکه بدن انسان همیشه یک سری پروتئین‌هایی که در ایمنی بدن نقش دارند را تولید می‌کند، ادامه داد: این گیاه نیز کمک بزرگی در روند پروتئین‌ سازی بدن دارد.

دکتر مسنن مظفری اظهار داشت: گیاه آلوورا گیاهی است که در مناطق مدیترانه‌ای رشد می‌کند که اکنون این گیاه در چند مرکز گلخانه‌ای در شهرستان شیروان نیز تولید می‌شود.

وی اظهار کرد: این گیاه دارای برگهای پهن است که از آن یک ماده ژله‌ای تراوش می‌شود که دارای اسیدهای آمینه می‌باشد و می‌توان از آن در سالاد و یا بصورت کمپوت استفاده کرد.

این پزشک داروساز با تاکید بر اینکه پوست یکی از بزرگترین محافظ‌های بدن در مقابل عوامل بیماری‌زا است، گفت: این گیاه همچنین در ترمیم، زیبایی، شادابی صورت و ایجاد ایمنی در مقابل عوامل بیماری‌زا بسیار موثر است.

دکتر مسنن مظفری یادآور شد: بهترین عامل در مقابله با بیماری آنفلوانزای خوکی و یا فصلی محافظت فیزیکی است که عمده آن از طریق دهان و پوست انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها است، ادامه داد: اکنون دو نوع ماسک تحت عنوان ماسک‌های غیر قابل شستشو و قابل شستشو در بازار موجود است اما به دلیل اینکه ممکن است هنگام شست‌وشوی ماسکهای قابل شست‌وشو عوامل بیماری‌زا کاملا پاک نشود استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

Share this Article

About Habibi

خداوندا ... ارامشي عطا فرما تا بپذيرم انچه را كه نمي توانم تغيير دهم شهامتي تا تغيير دهم انچه را كه مي توانم و دانشي كه تفاوت ان دو را بدانم

Browse Archived Articles by Habibi

No Comments

There are currently no comments on آلوورا گیاهی جهت افزایش مقاومت بدن در فصل سرما. Perhaps you would like to add one of your own?